Sikertörténetek: modern hulladékkezelés egy hazai vállalkozás 10.000 nm-es raktárában

Egy irodaszereket és számítástechnikai eszközöket forgalmazó hazai cég 10.000 nm-es raktárában közel 100 dolgozó készíti össze azt a napi több száz csomagot, amit a viszonteladóknak szállítanak ki. Partnerünk raktárkészletének értéke eléri a 1,5 milliárd forintot.

Ennyi termék mondhatni végtelen mennyiségű csomagolóanyaggal jár együtt; a folyamatosan termelődő hullámkarton és műanyag fólia pedig olyan problémákat okozott a vállalkozás működésében, amit csak a hulladékkezelés újragondolásával lehetett orvosolni.

Tripla probléma: a mennyiség, a térfogat és a munkaerő

A szelektív hulladékgyűjtés mindig jó ötlet. Egészen addig, amíg vállalható mennyiség termelődik belőle és nem teszi ki egy ember fél napját, hogy válogatja a “szemetet”.

Partnerünknél azonban rengeteg csomagolóanyag halmozódik fel elég rövid idő alatt, amivel valamit muszáj kezdeni. Arról nem beszélve, hogy laza állapotban a hullámkarton, a műanyag fólia, a kisebb-nagyobb dobozok stb. olyan értékes területet foglalnak el, amiket más, hasznosabb célokra is lehetne fordítani.

Kartonguriga, műanyag fólia hulladék raktárban

A mennyiségen és a térfogaton kívül továbbá ott van még a nem megfelelő munkaerő kihasználás is: a dolgozók ugyanis időt, energiát pazarolnak arra, hogy a hulladék-helyzetet valahogy kordában tudják tartani. Magyarul: ugrálnak a dobozokon, vagdossák a hullámkartont, gyömöszölik a fóliát, jobbra-balra tologatják a már amúgy is túlcsordult kukákat, gyűjtőedényeket.

De hogyan számolta fel mindezt partnerünk?

Hatékonyság kimaxolva: két bálázó egymás mellett

Mivel jellemzően két típusú csomagolóanyag (hullámkarton és műanyag fólia) keletkezik az áru ki-be csomagolásakor, ezért az bizonyult a legjobb megoldásnak, ha egymás mellett két ORWAK bálázógép végzi a hulladékkezelést. A kihelyezett ORWAK 3120 bálázó egyik legnagyobb előnye, hogy 1 méter széles a töltőnyílása, így a nagyobb kartondobozok akár hajtogatás és vagdosás nélkül is könnyedén a gép kamrájába tölthetők.

Partnerünknél az egyik bálázót a hullámkarton, a másikat pedig a műanyag fólia tömörítésére használják. Így azonnal, már a keletkezés helyén csökkentik a hulladék térfogatát; sőt, a bálázó kamrájában szelektíven gyűjthetők a különböző csomagolóanyagok.

Fontos azonban megemlíteni, hogy ahogy a legtöbb ORWAK bálázó, úgy ez a típus szintén rendelkezik anyagválasztó funkcióval, tehát egyetlen géppel kétféle hulladék is kezelhető. Partnerünknél azonban a maximális hatékonyságra volt a legnagyobb igény, amit két bálázóval lehetett kielégíteni.

Orwak bálázóggéppel készült bálák raktárban

A végeredmény önmagáért beszél

Az ORWAK 3120 bálázógép (részletekért katt ide) ideális választás kis és közepes mennyiségű, nagy terjedelmű csomagolóanyagok bálázására. A hulladék típusától függően kb. 100-130 kg súlyú bálákat készít, amelyek logisztikai szempontból is előnyösek. A kész bálák könnyen mozgathatók, egymás mellett vagy egymáson tárolhatók, így jóval kisebb helyet foglalnak.

Partnerünknél kb. 1,5-2 hét alatt készül 8 db hullámkarton és 5 műanyag fólia bála, így az ő esetükben nem csak az volt indokolt, hogy bálázógépet használjanak, hanem az is, hogy egyből kettőt állítsanak munkába.

Így sorakoznak az elszállításra váró, kész bálák a raktárban:

Hullámkarton és fólia bálák raktárban

Egy lépésre vagy a modern hulladékkezeléstől

Ha vállalkozásodnál problémát okoz a hulladékkezelés, eleged van a magas költségekből, a dolgozók idő- és energiapazarlásából, akkor itt az idő, hogy felvedd velünk a kapcsolatot!

Kérj ingyenes tanácsadást és helyszíni felmérést a lenti űrlap segítségével, vagy írj nekünk az info@orwak.hu címre!